MSc Master Of Science

 


 

MSc(Master Of Science) /MA(Master Of Arts)/MEng(Master Of Engineering)/LLM-Master Of Law

 

دوره MA یا MSc یک دوره ۱۲ ماه است 

 دارای دو قسمت است قسمت اول Course & Exam و قسمت دوم Dissertation 
 منظور ابتدا دوره حضور در کلاس و شرکت در امتحانات انجام شده(Course & Exam) و پس از آن دانشجویان می توانند زیرنظر استاد راهنما در یکی از موضوع های مرتبط با رشته خود به تحقیقات بپردازند(Dissertation)
معمولا ۹ ماه از ۱۲ ماه به صورت درس و امتحان و ۳ ماه برای پروژه می باشد اما بسته به شرایط  رشته و سیاست دانشگاه این ترکیب زمانی می تواند متفاوت باشد  معمولا چون سپتامبر شروع دوره هاست از سپتامبر تا ژوئن دوره درس و امتحان و سه ماه تابستان پروژه انجام می شود 
 شروع دوره فوق لیسانس در انگلستان سپتامبر یا اکتبر است اما در بعضی رشته های خاص در بعضی از دانشگاه ها شروع دوره ماه ژانویه است.
 
4 سطح نتیجه ای برای فوق لیسانس وجود دارد بالای ۷۰ یا Distinction (متمایز) بین ۶۰ تا ۷۰ Merit  (شایسته) بین ۵۰ تا ۶۰  Just Pass و زیر ۵۰ یا Fail
نحوه اجرای قسمت درس و امتحان متفاوت است ممکن است دانشگاهی هر هفته یا ماهیانه ویا انتهای دوره یا به شکلهای گوناگون دیگر امتحانات این دوره را برگزار نماید.
 
دانشجویان فارغ التحصیل BSc / BA انگلستان یا کشورهای دیگر معمولا برای خواندن دوره فوق لیسانس این دوره را انتخاب می کنند
دانشجویان فارغ التحصیل دوره لیسانس ایران برای گذراندن دوره فوق لیسانس می توانند وارد دوره MSc یا MA انگلستان شوند. برای ورود به این دوره ها علاوه بر داشتن IELTS 6.5 به بالا و یا TOEFL  PBT 580 به بالاو یا IBT  TOEFL 92 به بالا باشند.
 
اگر دانشجویان فارغ التحصیل دوره لیسانس از دانشگاههای ایران دارای مدرک زبان با نمره کافی نباشند و یا قصد تغییر رشته را داشته باشند و یا معدل لیسانس آنها ضعیف باشد و یا از دانشگاه معتبری فارغ التحصیل نشده باشند می توانند دوره Pre – Master را بگذرانند 
 وزارت علوم مدرک دانشجویان فارغ التحصیل از دوره های MSc یا MA را معادل کارشناسی ارشد ارزشیابی می کند
انتخاب رشته در دانشگاههای انگلستان بر اساس دو معیار زیر صورت می گیرد:
انتخاب رشته بر اساس رتبه بندی دانشگاه: 
در این نحوه انتخاب رشته، بالاتر بودن رنکینگ کلی دانشگاه در جدول رنکینگ ها مدنظر قرار می گیرد. این رتبه بندی که توسط مجله معتبر Times صورت می گیرد رتبه کلی یک دانشگاه را در جدول نشان می دهد که به طور مثال رتبه دانشگاه Bath در این رنکینگ بندی ۱۱ و دانشگاه Imperial College ، ۳ است. پس از این حیث دانشگاه Imperial College دانشگاه بهتری است. 
 
انتخاب رشته بر اساس رتبه بندی رشته: 
 
در این نحوه انتخاب رشته بالاتر بودن رنکینگ در رشته خاص مدنظر قرار می گیرد. این رتبه بندی هم توسط مجله معتبر Times انجام می شود که مثلا در رتبه بندی رشته مهندسی عمران دانشگاه Bath دارای رنکینگ ۶ و دانشگاه Imperial College، دارای رنکینگ ۷ است. پس نتیجه می شود که برای مهندسی عمران دانشگاه Bath بهتر از دانشگاه Imperial College می باشد.  
 رنکینگ دانشگاه ها توسط دو مجله Times  و Guardian  انجام میشود
رنکینگ دانشگاهها بر اساس UG است و بهترین ارزیابی رنکینگی برای PG  رنکینگ RAE\Research Assessment Exercise  می باشد
 وزارت علوم ایران دانشگاه های بریتانیا را به دو دسته خوب و ممتاز تقسیم کرده است و برای مقطع فوق لیسانس هر دو دسته را عالی می داند اما برای دکتری توصیه شده که دانشگاه های ممتاز انتخاب شود.
 
برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد
 


دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود