Bachelor

(BSc(Bachelor Of Science) /BA(Bachelor Of Arts

(BEng(Bachelor Of Engineering)/LLB(Bachelor Of Law

 

دوره لیسانس در کشور انگلستان یک دوره ۳ ساله می باشد.

 به صورت حضور در کلاس درس صورت می پذیرد.
دانشجویان در دوره لیسانس در هر ترم در دروسی که انتخاب کرده اند سر کلاس حاضر شده و نمرات پایانی آنها در امتحانات هر سال ملاک قبولی آنها محسوب می شود.
دانشگاههای انگلستان به اصطلاح به دوره های قبل از فوق لیسانس (UG (Under Graduate می گویند. پس دوره لیسانس نیز به طور کلی دوره UG نامیده می شود
 برای ورود به دوره های لیسانس انگلستان نمرات مناسب دوره های Foundation  و یا A-Levels لازم می باشد.
 
دانش آموزانی که مدرک دیپلم ایران را دارا می باشند برای ورود به دانشگاههای انگلستان در مقطع لیسانس بایستی حتما دوره Foundation و یا A-Levels را بخوانند.
 دانشجویانی که مدرک پیش دانشگاهی ایران را دارا باشند اگر IELTS  UKVI 6.5 به بالا داشته باشند می توانند تنها وارد سال اول دوره لیسانس دانشگاههای متوسط انگلستان شوند. ولی اگر هدفشان ادامه تحصیل در دانشگاههای قوی انگلستان باشد لزوما باید دوره  A-Levels و یا Foundation را بخوانند.
 دانشجویانی که مدرک فوق دیپلم ایران را با معدل ۱۴ به بالا دارا باشند اگر IELTS  UKVI 6.5  به بالا داشته باشند در بعضی از رشته ها می توانند وارد سال اول  یا دوم دوره لیسانس بعضی از دانشگاههای انگلستان شوند.
 
دانشجویان انصرافی از دوره لیسانس ایران، مدرکشان پیش دانشگاهی برای دانشگاههای انگلستان محسوب می شود.
امکان پذیرفتن واحدهای درسی گذرانده شده در دانشگاههای ایران، توسط اکثر دانشگاههای انگلستان وجود ندارد.
وزارت علوم ایران مدرک دانشجویان فارغ التحصیل دوره لیسانس انگلستان (BSc یا BA) را معادل مدرک لیسانس ایران ارزشیابی می نماید.
در انگلستان دوره هایی مانند HND ، HNC وجود دارد که معادل مدرک فوق دیپلم ایران محاسبه می شود و چون معمولا دانشجویان با توجه به هزینه های تحصیل در انگلستان ترجیح می دهند که حداقل مدرک لیسانس را بگیرند. بنابراین از تشریح این دوره ها صرفنظر می شود.
 
برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد
 
 
 
 


دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود