A Levels

ALEVELS-ADVANCED LEVEL

دوره A-Levels دوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در انگلستان و ولز برای ادامه تحصیل به منظور ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

 طول این دوره به صورت معمول دوساله  می باشد.
 سال اول این دوره به اسم AS معروف بوده و سال دوم آن را A2 می نامند.
 حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام می باشد.
  دانش آموزانی که دوره GCSE را به پایان برده اند و سن آنها حداقل ۱۶ سال و حداکثر زیر ۱۷ سال باشد. می بایست حتما این دوره را بگذرانند.
 در این دوره دانش آموز در سال اول (AS)  معمولا ۴ تا ۵ درس را انتخاب می نماید و در سال دوم (A2) معمولا   3 تا ۴ درس را انتخاب می کند.
نمرات این دوره به صورت نمرات حاصل شده از شرکت در امتحانات سراسری انگلستان محاسبه می شود.
 
معمولا برای ورود به رشته های خوب و دانشگاه های خوب ۸ درس انتخاب می شود که هر درس نمره اش از ۴ می باشد پس نمره Alevels از ۳۲ محاسبه می شود البته این ۸ درس معمولا یعنی ۴ موضوع مثلا برای ورود به پزشکی دانش آموز ۴ درس بیولوژی و ریاضیات و فیزیک و شیمی را در سال اول بر میدارد و در سال دوم نیز همین دروس را بر می دارد پس این دانش آموز ۴ تا درس در هر سال امتحان داده است . به اصطلاح نمره نهائی Alevels یا از ۳۲ است مثلا ۲۸ از ۳۲ یا به شکل ۴ تا *Aمی باشد یعنی مثلا میانگین درس شیمی در ۲ سال B شده است و فیزیک C شده است و ریاضیات B شده است و بیولوژی A  شده است یعنی نمره Alevels  دانش آموز در اینجا (BCB*A) شده است از نمره حداکثری (*A*A*A*A)
 
بعضی از دانش آموزان نخبه برای به رخ کشیدن توانمندی خود بیش از ۸ درس در ۲ سال بر میدارند به عنوان مثال ۱۰ درس
 
توجه یک: دانش آموزان انگلیسی بعد از اتمام دوره GCSE تنها از این راه می تواند وارد تحصیلات تکمیلی شوند. اما دانشجویان خارجی دارای حق انتخاب می باشند که بین این دوره و دوره Foundation یکی را انتخاب نمایند.
 
 توجه دو:دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در کلیه رشته ها می توانند دوره A-Levels را انتخاب نمایند. 
 
توجه سه:اگر دانشجویان خارجی بخواهند در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی ادامه تحصیل دهند تنها و تنها بایستی دوره A-Levels را بگذرانند. تازه در رشته های مذکور بسته به دانشگاه مورد نظر شرکت در امتحان UKCAT یا BMAT نیز لازم است . علاوه بر این موارد کار داوطلبانه در زمینه پزشکی ، دندانپزشکی، دامپزشکی و مصاحبه حضوری نیز ممکن است جز معیارهای انتخاب دانشجو باشد .
 
 توجه چهار: چنانچه دانشجویان خارجی بخواهند وارد یکی از دانشگاههای OXFORD، CAMBRIDGE ، LONDON SCHOOL OF ECONOMICS، Imperial Collegeو UCL شوند حتما بایستی این دوره را بگذرانند. البته علاوه بر این دوره می بایست در امتحانات داخلی و یا مصاحبه های  احتمالی این دانشگاهها نیز شرکت نمایند.
 
توجه پنج: دانش آموزان ایرانی که مدرک سال دوم دبیرستان (سال دهم ) را دارا می باشند و از سطح علمی نسبتا مناسبی برخوردارند اگر ۱۶ سال تمام داشته باشند می توانند وارد دوره A-Levels شوند.
 
 توجه شش: دانش آموزان ایرانی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و خواهان ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی می باشند بایستی یک دوره ۲ ساله A-Levels را بخوانند و در صورت موفقیت در آزمون سراسری این دوره جذب دانشگاه های انگلستان در این دوره ها شوند.
 
توجه هفت: دانش آموزان ایرانی که مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ایران را دارند اگر خواهان ادامه تحصیل در هر رشته ای به غیر از رشته های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی باشند اگر حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند بهتر است دوره Foundation را انتخاب نمایند.
 
توجه هشت: دوره A-Levels به صورت فشرده ۱ ساله نیز برگزار می شود که در این صورت دانش آموز باید ۳ درس از دروس سال AS و ۳ درس از دروس سال A2 را بردارد و در یک سال در امتحانات پایانی شرکت نماید. البته این کار بسیار سخت و فشرده می باشد.
 داشتن IELTS UKVI 4   برای ورود به دوره الزامی است و امتحان زبان موسسات مورد تایید نیست.
 
شروع دوره Alevels معمولا September یا January  می باشد . اما برای برخی رشته ها شروع سپتامبر مناسبتر است.
 دانش آموزان پس از اتمام دوره ALEVELS  وارد دوره لیسانس می شوند.
 
 نحوه رفتن به دانشگاه بعد از اتمام دوره آن است که در شروع سال A2  شما فرم انتخاب رشته یا UCAS را باید پر کنید.
 در فرم  UCAS شما حق ۵ انتخاب را دارید که  4 انتخاب شبیه به هم می باشد و انتخاب ۵ ام متفاوت می باشد پس از آنکه جواب تمامی دانشگاه ها آمد (جواب دانشگاه ها یکی از دو حالت ناموفق یا موفق به شرط میباشد) می بایستی یک دانشگاه را به عنوان انتخاب اصلی و یک دانشگاه دیگر را به عنوان انتخاب ذخیره انتخاب نمود.
 
نحوه ورود به دانشگاه از طریق ALEVELS
پر کردن فرم UCAS بر اساس رشته و پتانسیل( فرم UCAS مانند فرم انتخاب رشته دانشگاه های ایران است که می بایستس ۵ رشته از دانشگاه های مختلف در این فرم پر شود این فرم بر اساس علاقه دانشجو به دانشگاه و رشته مربوطه و همچنین پتانسیل دانشجو می بایست پر شود. به طور مثال دانشجویی می خواهد وارد رشته معماری شود . دانشگاه هایی که این رشته را دارند را طبقه بندی می کند (به ترتیب از قوی به ضعیف )  و حال بر اساس علاقه و کمی واقعیت نگری بر اساس پتانسیل خود دانشگاه ها را انتخاب می کند که مثلا در اینجا اگر دانش آموز قوی ابتدا دانشگاه ناتینگهام که بالاترین نمرات را می خواهد اولین انتخاب و دانشگاه شفیلد دومین انتخاب می باشد و به همین ترتیب انتخابهای بعدی انجام میشود و حال اگر دانشجو ضعیف تر باشد دانشگاه هایی را انتخاب می کند که نمرات پایین تری بخواهد مثلا لیدز و یا وست مینستر
تبصره: در انتخاب رشته پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر نمرات ALEVELS  امتحان UKCAT نیز لازم است و دانشجویان متقاضی این رشته ها میتوانند حداکثر ۴ رشته را در فرم UCAS پر کنند و انتخاب ۵ ام باید رشته ای دیگر باشد.
شرکت در امتحانات سراسری ALEVELS و آوردن حد نصاب نمره قبولی دانشگاه هایی که در UCAS انتخاب نموده اید .
 
برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد
 
 • محمد حسین : سلام من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک رو دارم و 5 ماه هست که دانشگاه پیام نور قبول شدم و دارم درس میخونم میخواستم ببینم برای ورود به کالج باید چه مراحلی طی بشه ؟ ایا باید لیسانس رو بگیرم و بعد اقدام کنم یا اینکه میشه هر زمان اقدام کرد. سوال دیگه اینکه من که دیپلم ریاضی دارم میتونم پزشکی ادامه بدم ؟؟

  به سوال محمد حسین پاسخ بدهید :
  • مهرآئین_ کارشناس :

   سلام وقت بخیر. اگر سن شما زیر 20 سال هست برای رشته ی پزشکی میتوانید اقدام کنید. باید دوره Alevel دوساله را بگذرانید.

 • نگین : سلام خسته نباشید .خواستم بپرسم این دوره دوساله چه هزینه داره ؟و من برای ورود به رشته دندان یا دارو باید حتما این بگذرونم ؟ دیپلم تجربی با معدل بالا دارم و۱۸سال سن و مدرک زبان تافل با نمره بالا ممنون میشم راهنمایی کنید 🌹

  به سوال نگین پاسخ بدهید :
  • مهرآئین_ کارشناس : :

   سلام وقت بخیر. هزینه ها بستگی به کالج و رشته انتخابی داره اما حدودا 30 هزار پوند. برای پزشکی و دندانپزشکی و دامپزشکی دوره A LEVEL الزامی است اما برای داروسازی و بقیه رشته ها میتوانید از دوره Foundation اقدام کنید. برای انگلستان مدرک زبان IELTS ACADEMIC UKVI معتبر هست و مورد نیاز. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 26200783-4

 • زندی-کارشناس : سلام وقتتون بخیر این دوره 2 ساله حتمی هست حتما باید بگذرونید و آیلتس لازم و ایلتس ukvi تافل مورد تایید نیست., و شروع هزینه هم از 30 هزار پوند هستش سالیانه

  به سوال زندی-کارشناس پاسخ بدهید :
 • فرشته : سلام ميخواستم بپرسم عملكرد دانش اموزاى ايرانى تو اين ازمونا چه جوريه؟ مثلا كسى كه كنكور رتبه زير دو هزار داره با تسلت نسبى رو زبان ميتونه اين دوره ها رو اسون بگذرونه و تو ازمون اصلى ميتونه نمره خوب بياره. در كل ميخوام بدونم اونايى كه اين ازمونا رو دادن به نظرشون اين ازمون سخت تر بوده يا كنكور ايران

  به سوال فرشته پاسخ بدهید :
  • زندی-کارشناس :

   سلام وقت بخیر نظام آموزشی انگلستان کاملا با ایران متفاوت است بله نسبت به کنکور و نظام آموزشی ایران مشکل تر است ولی بستگی به دانش و علوم هر فردی دارد.

  • کیمیا :

   شما می تونین‌نمونه سوال های آزمون bmat و از سایت دانشگاه کمبریج دانلود کنین که برای ورود به پزشکی اجباریه. اگه سوالاشو حل کنین میبینین سطحش خیلی راحته من خودم دانش اموز کلاس دهمم و سؤالاش خیلی خیلی برام راحت بود

 • نغمه : سلام من ۲۱ سالمه.ایا میتونم برای ای لول اقدام کنم یا شرط سن وجود داره؟ممنون

  به سوال نغمه پاسخ بدهید :
  • زندی - کارشناس :

   سلام وقت بخیر اگر رشته پزشکی مد نظرتون هست بله دیر شده چون تا بیست سال بیشتر اعزام نداریم ولی اگر رشته های دیگه مد نظرتون هست از دوره foundation که یک دوره ا ساله است میتوانید اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 26200783-4

 • shiva : سلامآیا تو دانشگاه های انگلیس شرایط سنی هم برای رشته های پزشکی وجود داره؟

  به سوال shiva پاسخ بدهید :
  • زندی - کارشناس :

   سلام وقت بخیر برای نهایت سن برای پزشکی تا 20 سال هست که اعزام میکنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 26200783 الی 4

 • pariya : سلام من میخوام زدونم من که 17 سالمه و مدرک دیپلم ندارم هنوز میتونم در دوره های A level شرکت کنم؟ اصلا تاریخ این سایت مال چ زمانی هست هنوز اعتبار داره؟

  به سوال pariya پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر بله میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:26200783- 4

 • مهنا : سلام. من چهارده سالمه و دارم سال دهم رو میخونم. چند تا سوال داشتم. اول اینکه برای ورود به دانشگاه هایی مثله اکسفورد یا کمبریج a level الزامیه یا با فاندیشن هم میشه اپلای کرد؟ برای رشته معماریو دوم اینکه ذکر کردید اگه مدرک سال دهم رو داشته باشیم میتونیم a level برداریم. خواستم ببینم در مورد من که سنم کمتره هم این امکان هست یا نه؟

  به سوال مهنا پاسخ بدهید :
  • زندی - کارشناس :

   سلام وقت بخیر برای ورود به دانشگاه های آکسفورد و کمبریج دوره A-level الزامی است و همچنین سن ورود به این دوره 16 سال می باشد .برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید: 26200783- 4

 • ستاره : سلام میخواستم بدونم سطح این ازمونی که برای ورود به رشته پزشکی میگیرن چطوری هست از کنکور سراسری ایران سخت تره؟؟و اینکه مثل کنکور جمعیت زیادی داره؟؟

  به سوال ستاره پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر اصلا با آزمون های ایران قابل مقایسه نیست و بستگی به سطح هوش شما داره.

 • simin rezaei : لطف میکنید در مورد alevel و ازمون ورودی دنداپزشکی در انگلستان بیشتر توضیح بدید ایا کسی ک نتونه تو کنکور ایران قبول بشه اونجا پذیرش بگیره

  به سوال simin rezaei پاسخ بدهید :
  • مهرآئین_ کارشناس : :

   سلام وقت بخیر. توضیحات به صورت کامل در سایت موجوده. دیپلم ایران و ازمون ورودی باهم قابل قیاس نیستن. ممکنه عکس این موضوع هم اتفاق بیوفته و همه چیز بستگی به معلومات و هوش شما داره. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:26200783- 4

 • R.S : سلام.وقتتون بخیر.من دیپلم تجربی؛فوق دیپلم دامپزشکی و لیسانس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی از ایران دارم.مقیم انگلستان هستم ولی تازه مهاجرت کردم.برای ورود به رشته دکترای دامپزشکی باید چه کنم؟ باتوجه به اینکه ۲۵ سالمه و دارم کالج زبان میرم.با توجه به شرایط A LEVEL آیا به GCSE نیاز دارم یا آیتلس؟و محدودیت سنی داره؟

  به سوال R.S پاسخ بدهید :
  • مهرآئین_ کارشناس :

   سلام وقت بخیر موسسه نهایتا تا سن 20 سال برای رشته دامپزشکی اقدام میکنه. کالج ها محدودیت سنی دارند. IELTS هم برای سنین بالای 18 سال در هر مقطعی نیاز هست.

 • مونسا : سلام وقت بخیر من ۳۱ سال دارم و فوق لیسانس معماری از ایران هستم . برای تحصیل در انگلستان در رشته ای مرتبط با رشته خودم باید چه مراحلی رو بگذرونم ؟ و محدودیت سنی برای تحصیل و کار در این کشور چیست ؟

  به سوال مونسا پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر شما تا سن 32 سال میتونید برای ارشد اقدام کنید و ما آخرین مقطعی که اقدام میکنیم همین کارشناسی ارشد کار هم باید خودتون تحقیق کنید

 • nrges : سلام.خسته نباشین من تیرماه 21سالم میشه اگه اردیبهشت اقدام کنم میتونم.رشته پزشکی بخونم؟؟

  به سوال nrges پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر ما پزشکی نهایت تا سن 20 سال انجام میدیم برای شما دیره شده متاسفانه

 • elham : سلام من ۲۰ سالم هست و در ukزندگی میکنم من پیش دانشگاهی رو تموم کردم اما مدرک تحصیلی در ایران رو ندارم آیا میتونم بدون مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دوره ی a level رو بخونم یا نه ممنون میشم اگه جواب سوالم رو بدین

  به سوال elham پاسخ بدهید :
  • زندی-کارشناس :

   سلام وقت بخیر،لطفا از طریق واتس اپ با ما تماس بگیرید. شماره تماس:09124141006

 • monire : سلام برای مقطع ارشد رشته نمایش باید A level طی بشه?

  به سوال monire پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر به دلیل کلی بودن سوال و راهکارهای مختلف لطفا با شماره های دفتر تماس بگیرید تا مشاورین بهتر راهنماییتون کنند. 26200783-6200784

 • نوش : سلام من 20 سالمه آیا میتونم برای همین مهر ماه یا تهایتا برای دی پذیرش ای لول بگیرم آیا برای امسال مهلت درخواست تموم نشده؟

  به سوال نوش پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر بله از الان میتونید اقدام کنید لطفا برای توضیحات تکمیلی با شماره های دفتر تماس حاصل فرمائید: 26200783 الی 4

  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر بله از الان میتونید اقدام کنید لطفا برای توضیحات تکمیلی با شماره های دفتر تماس حاصل فرمائید: 26200783 الی 4

 • رويا : سلام وقتتون بخير.من 19 سالمه، آيلتس 7 دارم و معدل ديپلمم 19هستش. ميخواستم واسه پزشکي اقدام کنم براي a-level. اين دوره هزينه زيادي داره من جايي خوندم که انگليس کار دانشجويي ارائه ميده براي هزينه ها. ميشه حداقل درآمد کارهاي دانشجويي رو ذکر کنيد و اينکه وقتي تو دانشگاه پزشکي بخونيم نميتونيم بورسيه شيم؟؟

  به سوال رويا پاسخ بدهید :
 • Nargis : سلام من میخواهم رشته سیاست و روابط بین الملل را بخوانم آیا لازم است مدرک A level داشته باشم و البته در بورس اپرای کردن مدرک A level و یا foundation لازم هست یا نه 🌸

  به سوال Nargis پاسخ بدهید :
 • زندی- کارشناس : سلام وقت بخیر اگر سن شما زیر 21 سال هست باید دوره فاندیشن را بگذرانید و اینکه ما بورسیه و فاند اقدام نمیکنیم.

  به سوال زندی- کارشناس پاسخ بدهید :
 • زندی- کارشناس : سلام وقت بخیر شما این دوره دو ساله A-level را حتما باید بگذرانید و طی گذراندن این دوره در زمان تحصیل در کالج نمیتوانید کار دانشجویی داشته باشید.و نکته دیگر این که ما بورس انجام نمیدیم ولی در حین تحصیل در خود انگلستان امکان داره که بتونید از خود انجا بورسیه بگیرید.

  به سوال زندی- کارشناس پاسخ بدهید :
 • parya : درود ممنون میشم راهنماییم کنید

  به سوال parya پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام در چه مورد و چه زمینه ای؟ لطفا سوالتون رو واضح تر بفرمایید.

 • محمد : سلام من دانش آموز سال دهم تجربی هستم و 16 سال دارم. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلیس چیکار باید کنم؟

  به سوال محمد پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر ، شما ابتدا باید وارد دوره A-level شوید که یک دوره دو ساله هست و اینکه لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره های دفتر تماس حاصل فرمایید: 26200783-4

 • 1111 : سلام خسته نباشید ببخشید برای دوره a level اگر آشنایی در انگلستان باشه که برای هزینه که ضامن بشه بازم به تمکن مالی نیازه ؟ در کل راه هایی برای کمک هزینه تحصیلی در این دوره وجود داره ؟ممنون میشم کمک کنینو اینکه میزان تمکن مالی و اون مبلغی که باید روی حسابمون باشه برای یک سال چقدره ؟

  به سوال 1111 پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام وقت بخیر ،شما چند سالتون؟ ممنون میشم با شماره های دفتر تماس حاصل فرمایید.26200783 الی 4

 • ansar : سلام،اگه مدارک مورد نیاز رو داشته باشیم خود موسسه پیگیر کارهای اعزام و ثبت نام در مدرسه و کالج مورد نظر برای دوره a lavel هست؟

  به سوال ansar پاسخ بدهید :
  • زندی- کارشناس :

   سلام بله اگر شرایط لازم رو دارا باشید تمام خدمات با موسسه انجام خواهد شد.لطفا جهت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 26200783 الی 4

 • Somaye : برای وارد شدن به دوره ی Alevel معدل چقدر تاثیر داره با معدل 16 (ولی سطح علمی بالا) و آیلس6.5 میشه اقدام کردواینکه میتونی بدون گذروندن دوره توی آزمونش شرکت کنیو اگه قبول بشی بری دانشگاهسولای آزمون Alevel تستی هست؟

  به سوال Somaye پاسخ بدهید :
  • زندی-کارشناس :

   باسلام، خیر بدون گذراندن دوره نمیتوانبد و اینکه معدل تاثیر دارد. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 26200783 الی 4

 • زندی-کارشناس : باسلام معدل بله تاثیر داره و اینکه خیر بدون گذروندن دوره نمیتونید برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 26200783الی 4

  به سوال زندی-کارشناس پاسخ بدهید :


دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود