دانشگاه برونل لندن


about 5 سال ago


 تحصیل در انگلستان و شهر لندن می تواند بسیار جذاب باشد.دانشگاه برونل لندن (Brunel University London) پس از آنکه به ‌سبب نرخ پایین شاخص رضایت دانشجویان در ارزیابی‌ها، رتبه‌ی درخشان خود را از دست داد، سقوط قابل‌توجهی را در رده‌بندی‌ها تجربه کرد، اما با این وجود با برداشته‌شدن گام‌های مهمی در جهت ارتقای تجارب دانشجویی و دورنمای شغلی فارغ‌التحصیلان، جایگاه پیشین خود را بدست آورد.

مرکز عالی آموزشی دانشگاه برونل (Brunel Educational Excellence Centre) این امکان را برای دانشجویان فراهم آورده‌است که از فرصت‌های تدارک‌دیده‌شده برای ارتقای مهارت‌های دانشگاهی خود استفاده کنند. این مرکز همچنین از آموزش‌های نوآورانه حمایت می‌کند. مرکز گسترش حرفه‌ای (Professional Development Centre) این دانشگاه نیز با تمرکز بر ارتقای قابلیت‌های استخدامی دانشجویان به ارائه‌ی خدماتی مانند کاریابی، آموزش زبان‌های خارجه و یک مرکز جدیدالتأسیس نوآوری می‌پردازد.

دانشگاه برونل به کاریابی برای دانشجویان بسیار بها داده، و همواره درصدد است دورنمای شغلی آنان را از طریق ارائه‌ی طرح‌های مهارت‌محور از قبیل ارتباطات کلامی و نوشتاری و ارتقاء دانش تجاری و رایانشی بهبود بخشد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ جایزه‌ای را با عنوان برونل‌پلاس (Brunel+) ارائه کرد که هدف از آن شناخت فعالیت‌های غیردانشگاهی جذاب از منظر کارآفرینان بود.

این دانشگاه که به تازگی پنجاهمین سال تأسیسش را جشن گرفته، بودجه‌ای بالغ بر چهارصد میلیون پوند را در پردیس‌های خود واقع در شمال لندن هزینه کرده‌است. همچنین یک پروژه‌ی صد و پنجاه میلیون پوندی نیز در زمینه‌ی تجهیز امکانات ورزشی و مهندسی در دستور کار پنج سال آتی این دانشگاه قرار دارد.

پس از کسب جایگاه مناسب، بودجه‌ی پژوهشی این دانشگاه در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی سال ۲۰۱۴، افزایش چشمگیری یافت. بیش از شصت درصد از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه در حوزه‌های آموزشی خود حائز جایگاه‌هایی جهانی و اعتبارهایی بین‌المللی شدند. گروه آموزشی علوم ورزشی این دانشگاه نیز پس از کسب بهترین امتیازات در میان پنج گروه آموزشی علوم ورزشی بریتانیا قرار گرفت. این دانشگاه در ارزیابی‌های اخیر در زمینه‌ی تأثیر مشهود یافته‌های پژوهشی‌(external impact)  موفق به کسب جایگاه مناسبی شده‌است.

تمام آثار پژوهشی اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه در حوزه‌هایی مانند سلامت عمومی، هنر و طراحی، علوم سیاسی، علوم زمین و علوم محیطی موفق به کسب امتیاز سه و یا چهار ستاره (بالاترین رتبه) از منظر تأثیر مشهود یافته‌های پژوهشی شدند.

سه پژوهشگاه میان‌رشته‌ای مستقل نیز در زمینه‌ی تشویق پژوهشگران رشته‌های مختلف به کار بر روی موضوعات مشترک و ایجاد دوره‌های نوین و پروژه‌های پژوهشی فعالیت دارند. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به مرکز مطالعات کمدی (Centre for Comedy Studies) اشاره کرد که توسط دو تن از دانش‌آموختگان دانشگاه برونل، جو براند (Jo Brand) و لی ماک (Lee Mack) بنیان‌گذار شده‌است.

کتابخانه و تجهیزات ورزشی دانشگاه برونل که سابقاً از کلاسی جهانی برخوردار بوده‌اند، اکنون نیز در پی دریافت بیشترین میزان بودجه در پردیس‌ها هستند، و علی‌رغم حفظ معماری دهه‌شصتی‌شان، ساختمان‌ها و فضاهای جدیدی نیز به آن‌ها افزوده شده‌است. بسیاری از امکانات و فضاهای آموزشی، اقامتی، اجتماعی و فضاهای سبز دانشگاه بهسازی یا تجهیز شده‌اند و امکانات مناسب‌تری برای گذران اوقات فراغت دانشجویان در این مجموعه فراهم آمده‌است.دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود