دوره Mphil


6 ماه پیش


آیا می دانید کلیه دانشجویانی که خواستار گذراندن دوره دکتری در انگلستان می باشند ابتدا باید در دوره Mphil ثبت نام شوند؟!

دوره Master of Philosophy یکی دیگر از انتخاب ها برای خواندن دوره فوق لیسانس می باشد. اما معمولا دانشجویانی این دوره را انتخاب می نمایند که خواستار خواندن دکتری پیوسته باشند. در این دوره هیچگونه کلاسی برگزار نمی شود و طول دوره 2 سال بوده و به دانشجویانی که این دوره را می گذرانند مدرک Mphil  (فوق لیسانس پژوهشی) داده می شود. وزارت علوم ایران این دوره را معادل فوق لیسانس ارزشیابی می نماید.

کلیه دانشجویانی که خواستار گذراندن دوره دکتری در انگلستان می باشند ابتدا باید در دوره Mphil ثبت نام شوند. بنابراین چه دانشجویانی که فارغ التحصیل  BA یا BSc و یا مدرک کارشناسی ایران باشند و بخواهند دکتری پیوسته بخوانند و چه دانشجویانی که فارغ التحصیل MA یا MSc و یا مدرک کارشناسی ارشد ایران باشند و بخواهند دکتری بخوانند باید ابتدا ثبت نام دوره Mphil شوند. اکثر دوره های دکتری انگلستان به صورت تحقیقاتی برگزار شده و کلاس در آن ها برگزار نمی شود. دانشجویان دوره دکتری انگلستان در پایان سال اول که ثبت نام Mphil شدند پروژه شان مورد ارزشیابی توسط دانشگاه قرار می گیرد. چنانچه سطح پروژه ارائه شده توسط آن ها در سطح دکتری ارزشیابی شد از سال دوم دانشجوی دکتری محسوب شده و با طی حداقل 5/2 تا 3 سال پس از سال اول یعنی مجموعا حداقل 5/3 تا 4 سال دوره دکتری را می گذرانند. ولی اگر چنانچه سطح پروژه ارائه شده در سطح دکتری ارزشیابی نشد با گذراندن یک سال پژوهشی دیگر یعنی مجموعا 2 سال Mphil می گیرند.
مشاوره تخصصی برای دوره Mphil/PHD تنها با گرفتن وقت قبلی و به صورت حضوری امکان پذیر است با این وجود مشاورین موسسه علم گستر کاوه آمادگی این را دارند که مشاوره تلفنی عمومی در رابطه با رشته انتخابی شما برای دوره دکتری را ارائه نمایند.
 دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود