روانشناسی در میان پرطرفداترین رشته های تحصیلی


6 ماه پیش


روانشناسی یک از 5 رشته مهم و پرطرفدار دانشگاهی در سراسر جهان و همچنین تحصیل در انگلستان است.انگلستان نیز برای ورود به دانشگاه و تحصیل در این رشته شرایط خود خاص خود را دارد.

برای اولین بار بیش از ۲۰.۰۰۰ دانشجو تحصیل خود را در دوره‌های کارشناسی این رشته آغاز کرده‌اندبه‌رغم عملکرد ضعیف در بازار کار فارغ‌التحصیلان، محبوبیت این رشته  همچنان ادامه دارد: این رشته از منظر ورود فارغ‌التحصیلان به مشاغل حرفه‌ای و ادامه تحصیل آنان تنها کمی با ۱۰ رشته انتهای جدول فاصله داشته و از منظر میانگین دستمزد در مشاغل حرفه‌ای نیز به جایگاه مشابهی دست یافته‌استلازم به ذکر است که بیش از یک‌سوم از فارغ‌التحصیلان کار خود را در مشاغل سطح پایین آغاز می‌کنند.

شرط ورود به این رشته در بعضی از دانشگاه‌ها دارا بودن مدرک A-Level در رشته ریاضیات یا زیست‌شناسی همراه با سه نمره قبولی بسیار عالی در دروس دیگر است، اما سایر دانشگاه‌ها انتظارات کمتری از دانشجویان دارندتضاد در رتبه‌بندی‌ها در این رشته آشکار است: ۳۱ دانشگاه دارای میانگین استاندارد ورودی بیش از ۴۰۰ هستند، اما امتیاز ۱۳ دانشگاه کمتر از ۲۷۰ گزارش شده‌استمجدداً دانشگاه کمبریج Cambridge بالاترین استانداردهای ورودی این رشته را در جدول در اختیار دارد، اما به‌طور کلی صدر جدول را به دانشگاه آکسفورد Oxford واگذار کرده‌است. دانشگاه کنت Kent دارای بهترین دورنمای شغلی فارغ‌التحصیلی و یکی از تنها چهار دانشگاهی است که شاهد ورود بیش از %۸۰ از فارغ‌التحصیلان خود به مشاغل حرفه‌ای یا ادامه تحصیل آنان بوده‌است. این نسبت در ۳۱ دانشگاه کمتر از نصف و در دو دانشگاه کمتر از %۴۰ بوده‌است.

اعتبار اغلب دوره‌های کارشناسی این رشته توسط انجمن روان‌شناسی بریتانیا British Psychological Society مورد تأیید قرار گرفته‌است. این انجمن از پوشش دروس کلیدی در طول دوره اطمینان حاصل می‌کند اما محتوای بالینی و بیولوژیکی دوره‌ها هنوز هم به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای با یکدیگر متفاوت است.دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود