دانشگاه پلیموث انگلستان


9 ماه پیش


پلیموث تنها دانشگاه تازه‌تأسیسی است که پس از قطع همکاری با دانشگاه اکستر در مدیریت کالج سابق پزشکی و دندان‌پزشکی پنینسولا Peninsula، دانشکده پزشکی مختص خود را راه‌اندازی کرده‌است. ورودی‌های این دانشکده در آغاز شامل ۷۵ ورودی دوره پزشکی، و همان ۵۰ ظرفیت کالج پنینسولا در رشته دندان‌پزشکی بوده‌است، اما اکنون با افزایش تعداد و گسترش رشته‌های علوم زیست‌پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی، شمار ورودی‌های این دانشگاه به ۳۰۰ نفر افزایش یافته‌استاین دانشگاه بزرگ‌ترین مرکز تعلیم‌وتربیت پرستار، ماما، و مرکز آموزش‌وپرورش حرفه‌ای بهداشت در منطقه است.

امکانات پژوهشی دانشکده پزشکی با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیون پوند در سال ۲۰۱۷ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفتبا تقریباً ۲۶.۰۰۰ دانشجو، دانشگاه پلیموث بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش عالی منطقه بوده و نیز نخستین دانشگاهی است که برنده جایزه Regional Growth Fund برای پیشبرد توسعه‌های اقتصادی شده‌است. این دانشگاه دارای یکی از ۱۰ مورد برتر امکانات تجاری است که بخشی از دارایی‌های ۱۰۰میلیون‌پوندی آن در زمینه نوآوری‌ها و امکانات تکمیل‌کننده incubation هزینه شده‌است.

دانشگاه پلیموث در سال 1871 با نام تربیت مدرس در شهر بندری پلیموث در جنوب انگلستان  برای تحصیل در انگلستان تاسیس شد.این دانشگاه بسیار مجهز و وسیع می باشد.

دانشگاه پلیموث پس از بیش از ۲۵ پله سقوط طی ۴ سال، در آخرین نسخه‌های رده‌بندی‌ها ۵ پله صعود را تجربه کرده‌است. پروفسور جودیت پتس Judith Petts که از ساوت‌همپتون به این دانشگاه منتقل شده و در سال ۲۰۱۶ به سمت معاونت نائل آمده، امیدوار است که پس از دورانی پرتلاطم که به تعلیق و سپس جابه‌جایی بدون توضیح معاون پیشین دانشگاه انجامیده، روزهای خوش  این دانشگاه برای تحصیل در انگلستان مجدداً از راه برسند.

دانشگاه پلیموث عضوی از دانشگاه‌های ترکیبی در کورن وال cornwall است که به گسترش آموزش عالی در کشور می‌پردازد. این دانشگاه رابطه‌ای بی‌نظیر با ۱۸ کالج همکار که یکی از دانشکده‌های این دانشگاه را تشکیل می‌دهند داشته و شامل سرمایه‌گذاری کلی ۵/۳میلیون‌پوندی شده‌اند. این کالج‌ها به‌جز جرسی Jersey در سراسر کورن‌وال Cornwall تا سامرست Somerset پراکنده شده‌اند و ۱۰.۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده که به تحصیل در دوره‌های دانشگاهی می‌پردازند.

بررسی دانشجویان ورودی این دانشگاه نشان می‌دهد که دانشگاه پلیموث به مرکزی برای دانشجویان طبقه کارگر منطقه ساوت وست South west تبدیل شده‌است. بیش از %۹۴ از دانشجویان این دانشگاه در مدارس دولتی تحصیل کرده و تقریباً یک‌سوم از آنان به طبقات فرودست اجتماعی تعلق دارند. تقریباً ۱۲.۰۰۰ دانشجو آموزش‌های کارمحور یا دوره‌های کاریابی را می‌پذیرند که مهارت‌های استخدام‌پذیری خوبی را در دوره‌های تحصیلی برای آنان به همراه دارند. گفتنی است جایزه‌ای به نام پلیموث نیز به موفقیت‌های فوق‌برنامه این دانشگاه تعلق گرفته‌است.دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود