آیا دانشگاه الستر هنوز موفق است؟


6 ماه پیش


دانشگاه آلستر از لحاظ نوآوری و تعامل منطقه ای از شهرت بین المللی برخوردار است اما امسال یازده پله سقوط را در جدول اتحادیه دانشگاه‌ها تجربه کرد، اما بزرگترین مسئلۀ دانشگاه کنار آمدن با قطع بسته حمایتی هشت و نیم میلیون پوندی دولت بود.

این دانشگاه که پیشتر از ارائه رشته‌هایی مانند مطالعات فیلم، تاریخ، کامپیوتر و مهندسی صرف‌نظر می‌کرد، اکنون اعلام کرده‌است که گروه زبان‌های نوین و طراحی داخلی را تعطیل و رشته کامپیوتر، ریاضیات، مدیریت کسب‌وکار و مطالعات دریایی را بهسازی خواهد کرد. این تصمیم شاید به این معنی باشد که رشته‌های درسی به تنها چهار دانشکده واگذار شود و با این کار هر دانشکده تخصصی‌تر شود. انتظار می‌رود تعداد دانشجویان دانشگاه آلستر تا سه سال آینده هزار و دویست نفر کاهش یابد. اعلام بودجه سال گذشته دانشگاه تأثیری آنی در این قضیه داشته، چنانچه با وجود دریافت هزار تقاضانامه بیشتر از سال ۲۰۱۴، هفتصد و چهل دانشجو کمتر ثبت‌نام کردند.

مسئولان این دانشگاه همچنان امیدوارند که در درازمدت موفق به توسعه این  دانشگاه برای تحصیل در انگلستان  شوند. طرح افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان از دو هزار و پانصد به شش هزار دانشجو در تابستان سال ۲۰۱۶ در دانشکدۀ مُگی Magee در لاندن‌دِری Londonderry ارائه شد و ساخت یک ساختمان آموزشی یازده میلیون پوندی برای این تعداد دانشجو برای تحصیل در انگلستان  مورد تصویب قرار گرفت. ساختمان‌های آموزشی و هنری جدیدی در سال ۲۰۱۵ در دانشکدۀ کول‌رِین Coleraine افتتاح شدند. یک مجتمع ورزشی جدید نیز به ارزش پنج میلیون و صد هزار پوند در بهار سال ۲۰۱۷ در همین دانشکده افتتاح شد.

طرح‌های بزرگتری در منطقۀ کلیسای بلفاست Belfast’s Cathedral Quarters که اولین مرحلۀ تأسیس دانشکده دویست و پنجاه میلیون پوندی دانشگاه در سال ۲۰۱۵ در آنجا اتفاق افتاد، در دست احداث است. البته به‌دلیل تأخیر در مراحل بعدی پروژه، دوازده هزار و چهار صد و پنجاه دانشجوی این دانشگاه که در مرکز جوردنزتَون Jordanstown مستقر هستند تا سپتامبر سال ۲۰۱۹ نمی‌توانند به این دانشکده منتقل شوند

مجتمع ورزشی کارآمد  High Performance Sports Centreکه انجمن ورزشی ایرلند شمالی را در خود جای داده‌است، در جوردنزتَون که از قدیم مرکز آموزشی برای تحصیل در انگلستان دانشگاه آلستر بوده، واقع شده‌است. این مرکز ورزشی با بودجه‌ای بالغ بر بیست میلیون پوند تجهیز شده‌است و امکاناتی شامل پیست روباز و سرپوشیدۀ دو و میدانی و نیز امکانات و تجهیزات مربوط به علوم ورزشی و طب ورزشی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد

 

 دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود