تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه Cambridge
دانشگاه Cambridge در رشته پزشکی رنکینگ دوم را در سطح جهانی دارد. رشته پزشکی در این دانشگاه 6 ساله ست. نمرات دوره Alevel باید A* A* A باشد و درس ها باید در زمینه علوم و ریاضی باشد که عبارتند از: زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی و روانشناسی شامل آن نمی شود. از بین متقاضیان رشته پزشکی فقط  98% از آنها سه درس یا بیشتر را از بین دروس علوم و ریاضی ارائه میدهند و در بین آنها فقط 31% آنها شرایط ورود به این رشته را دارند و درنهایت 8َ% از آنها می توانند پذیرش در رشته پزشکی را اخذ کنند.
مدرک IELTS UKVI ضروری است و نمره باید حداقل 7.5 باشد و مهارت ها نیز 7 و بالاتر باشند.
به خاطر داشته باشید دانشگاه Cambridge برای رشته پزشکی هر سال 21 نفر را می پذیرد.
متقاضی باید در آزمون BMAT باید شرکت کند.
شهریه سالانه رشته پزشکی در دانشگاه Cambridge حدود 52000 پوند می باشد. هزینه سالانه زندگی در سال 2019-2018 حدود 11000 پوند تخمین زده شده که البته بستگی به سبک زندگی کردن متقاضی دارد و در سالهای آینده افزایش خواهد داشت.
دانش آموزانی که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی هستند باید ابتدا در دوره Alevel در کالج های انگلستان ثبت نام کنند و چنانچه کمتر از 18 سال می باشند می توانند بدون مدرک IELTS UKVI در برترین کالج ها تحصیل کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های انگلستان با موسسه علم گستر کاوه که نماینده انحصاری برخی از برترین کالج ها و دانشگاه های انگلیس می باشد تماس بگیرید.