دانشگاه کینگستون


5 ماه پیش


 
 

دانشگاه کینگستون رتبه‌ی اول را بین دانشگاه های بریتانیا در رشد دادن شرکت­های نوپا (استارت آپ) دارد و در این زمینه، به مدت هفت سال متوالی جزو دو دانشگاه برتر بوده‌ است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ بیش از ۳۷۱ شرکت نوپا از این ‌دانشگاه شروع به کار کردند که در مجموع حجم معاملاتی در حدود ۳۰ میلیون پوند داشتند. بخش سرمایه‌گذاری کینگستون بیش از یک دهه قبل شروع به کار کرد تا به کارآفرین‌های آینده (دانشجویان فعلی) در هر رشته و موضوعی مشاوره دهد و با تاسیس شرکتی نوپا، از لحاظ مالی آن­هارا را حمایت کند.

در میان همه‌ی دوره‌ها در کینگستون، به شغل آینده توجه می شود. این‌ دانشگاه سومین دانشکده‌ی بزرگ مهندسی لندن را دارد که برای مثال مجهز به لیرجت مختص دانشکده وشبیه ‌ساز پرواز است که در دوره‌های مهندسی هوانوردی این ‌دانشگاه به کار می‌روند.

با وجود این‌ موفقیت، در کمال تعجب دانشگاه کینگستون در تحصیلات تکمیلی رتبه‌ی خوبی در جدول رده‌ بندی امسال مجله ی تایمز نداشته و در رده بندی کلی میان ۱۰ دانشگاه ضعیف‌ قرار دارد. این افت در پی کاهش رتبه‌ی کینگستون در تمامی هشت معیار مورد بررسی مجله ی تحصیلات عالی تایمز است که در آن از اطلاعات جدید امسال دانشگاه‌ها بهره گرفته می­شود.‌

در هر صورت، دانشگاه تلاش می کند که شرایط بهتری برای دانشجویان فراهم کند. به همین منظور در مرحله‌ی اول، از پروژه‌ی ‌۸/۶ میلیون پوندی برای ایجاد تجهیزات پیچیده ی «علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی» در پردیس جاده پنرین در پاییز ۲۰۱۶ بهره برداری شد.

علاوه بر آزمایشگاه‌های جدید، فضای خلاقانه ی جدیدی برای توسعه ایجاد شده است که عموم مردم می توانند در آن جا تاثیر جدیدترین فناوری­ها را بر زندگی روزانه ‌ی خود ببینند.

دانشگاه کینگستون تاکنون حدود ۲۰ میلیون پوند برای ساختمان جان گالثورثی (John Galsworthy) هزینه کرده است که شامل سالن­های سخنرانی، فضای چند منظوره ی تدریس، مراکز IT و یک «مرکز دانش» است تا دانشجویان در آن جا به تکالیف و امور تحصیلی خود بپردازند. در سال ۲۰۱۹ ساختمان دیگری با هزینه‌ی ۵۰ میلیون پوند افتتاح خواهد شد که شامل مرکز منابع آموزشی، سالن کنفرانس و دو کافه خواهد بود. این پروژه ‌ها بخش‌ هایی از برنامه‌ی ۱۲۳ میلیون پوندی برای نوسازی کلی مجموعه دانشگاه هستند.

مرکز منابع آموزشی جدید،بخشی از برنامه‌ی ۱۱ میلیون پوندی توسعه ی واحد نایتس پارک(Knights Park) دانشگاه است که نوسازی فضای استودیو و به روزرسانی قسمت پذیرش، ناحیه‌ی گالری و نمای خارجی را شامل می شود.تجهیزات مربوط به کتابخانه­ در تمامی ‌واحدها بهبودیافته اندکه با هدف تشویق دانشجویان به آموزش گروهی و تعاملی امکانات مربوط به کتابخانه، محاسبات و چندرسانه ­ای دریک مکان متمرکزشده ­است.

مرکز منابع آموزشی از طرف دولت به دلیل ارائه ی خدمات مناسب به متقاضیان،موردتقدیرقرارگرفته ­است. مراکز اصلی در طول ترم به صورت شبانه روزی ودرتمامی روزهای هفته باز هستند که با استفاده از یک سیستم پیشرفته‌ی خودکار،  به روندامانت کتب سرعت بخشیده است.

دانشگاه کینگستون دارای ۵ دانشکده و ۴ پردیس است که پنرین روئد (Penrhyn Road)، کینگستون هیل (Kingston Hill)، نایتس پارک (Knights Park) و روهامپتون واله (Roehampton Vale) نام دارند.

پنرین روئد مرکز فعالیت دانشجویان است و کینگستون هیل در محوطه ای تماشایی و نایتس پارک در کنار رودخانه قرار دارد. روهامپتون واله پردیسی مدرن است که در کنار پارک ریچموند جای دارد. تمام این پردیس ها از طریق خدمات اتوبوس رانی دانشگاهی به یکدیگر متصل می شوند.

دانشکده ی هنر کینگستون با بیش از ۱۴۰ سال قدمت، از سوی QS در میان صد دانشکده ی برتر هنر جهان قرار گرفته ­است و در سال ۲۰۱۴ یکی از بهترین نتایج را در ساز و کار بهبود پژوهش بریتانیا (REF) در دو رشته‌ ی ادبیات انگلیسی و تاریخ به دست آورد. این دانشگاه تعداد کمی از کادر دانشگاهی(تنها ۱۶ درصد کارکنان واجد شرایط) را در ارزیابی REF شرکت داد. با این وجود،۶۰ % از مقالات، در دو رتبه ی برتر قرار داشتند و در هر یک از ۹ حوزه ای که دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت، این دانشگاه دارای پژوهش های تراز اول جهانی بود.

قرار است دانشگاه کینگستون سرپرستی پروژه ‌ی جدیدی را با هدف بهبود تحصیلات تکمیلی به عهده بگیرد که بزرگ­ ترین پروژه ­ای است که توسط دولت تامین مالی می­گردد. هدف این پروژه، تشویق دانشجویان به ادامه ی تحصیل در دوره ­های کارشناسی ارشد رشته‌های علوم، ریاضی و مهندسی، و زیر نظر داشتن روند پیشرفت آن­ها است. البته این امر شامل حال دانشجویانی می شود که در حالت عادی وارد دوره ­های تحصیلات تکمیلی نمی­شوند.

دانشکده‌ی سلامت، خدمات اجتماعی و آموزش پزشکی (که به صورت مشترک با دانشگاه سنت جورج لندن اداره می‌شود) در حال حاضر با بیش از هفت هزار دانشجو، موفق شده است دو قرارداد مهم با مرکز ملی سلامت انگلیس امضا کند که باعث افزایش تعداد دانشجویان در رشته‌های پرستاری و فیزیوتراپی خواهد شد. ارتباط میان این مرکز و مدرسه‌ی سلطنتی پرستاری وتوانبخشی سرطان مارسدن (Marsden) این امکان را فراهم می­سازد تا بعضی از دانشجویان بتوانند حدود نیمی از دوره ‌ی آموزشی خود را به عنوان کارکنان کلینیکی شاغل در بیمارستان و مراکز مراقبت ‌های اولیه و خدمات اجتماعی طی کنند.

دانشگاه برای تبلیغ خود از شعار «لندن: زنده و پر برگ» استفاده کرده که نشان ‌دهنده ‌ی موقعیت برون شهری، مجاورت با رودخانه و محیط با نشاط آن است. از چهار پردیس این دانشگاه، دو پردیس در نزدیکی منطقه ی کینگستون، یکی در تپه ‌ی کینگستون و در فاصله دو مایلی و چهارمی در دره ‌ی روهمتون (Roehampton) قرار دارند؛ جایی که تا قبل از این، یک‌ مرکز ساخت هواپیما بوده و اکنون به یک مجتمع فناوری تبدیل شده است. سرویس اتوبوس رایگان دانشگاه تمامی این واحدها را به هم مرتبط می­سازد.

در میان دانشگاه­های بریتانیا، دانشگاه کینگستون دارای یکی از متنوع ترین ترکیب­های نژادی در میان دانشجویان است و همچنین بسیاری از دانشجویان کارشناسی آن، اولین عضو خانواده ی ‌خود هستند که تحصیلات دانشگاهی را تجربه می­کنند. حدود یک‌ سوم ظرفیت کینگستون به دانشجویان بزرگسال و نزدیک به نیمی از ظرفیت پذیرش هم به خانواده‌های طبقه ی ‌کارمند تعلق دارد.

اغلب دانشجویان موقعیت مکانی دانشگاه را دوست دارند ولی از هزینه‌های بالای زندگی در دانشگاه گله­ مندند. بیش از ۲۰ میلیون پوند صرف امکانات -ی دانشگاه کینگستون شده‌ است؛ همچنین امکانات ورزشی آن نیز با اضافه شدن ۶/۲ میلیون پوند به بودجه­اش، برای ساخت باشگاه بدن سازی و زمین­های بهبود یافته ی ورزشی توسعه پیدا کرده ­است.

 


دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود