رشته ریاضیات در انگلستان (Mathematics)


6 ماه پیش


باوری که در میان اغلب مردم در مورد رشته ریاضیات رواج دارد این است که این رشته یکی از رشته‌هایی است که به یک حرفه پر سود منتهی می‌شود، البته لازم به ذکر است که جدول دستمزدهای این رشته این باور عمومی را تأیید کرده‌است. ‌

این رشته از منظر میانگین دستمزد در مشاغل حرفه‌ای با بررسی‌هایی که ۶ ماه پس از اتمام تحصیلات فارغ‌التحصیلان انجام شد، با نزدیک به ۲۶.۰۰۰پوند در پایان سال ۲۰۱۵، در میان ۱۰ رشته برتر جدول قرار گرفته، و از منظر ورود فارغ‌التحصیلان به مشاغل حرفه‌ای یا دوره تحصیلات تکمیلی جایگاه نسبتاً پایین‌تری دارد، اما همچنان در میان ۲۰ رشته برتر جدول قرار دارد.

%۳۰ از فارغ‌التحصیلان این رشته به ادامه تحصیلات خود در مقاطع بالاتر پرداخته، و بیش از نیمی از آن‌ها در مشاغل سطح بالا استخدام می‌شوند. امتیازات اشتغال‌به‌کار این رشته در جدول نشان‌دهنده این امر است که بیش از نیمی‌ از ۷۱ دانشگاه این جدول، از جمله تمام ۲۰ دانشگاه برتر، برای حداقل %۷۵ از فارغ‌التحصیلان خود مقاصد مثبتی Positive Destination را ثبت کرده‌اند.

تقاضا و ثبت‌نام در‌این رشته در پی اعمال شهریه ۹۰۰۰پوندی با قدری کاهش مواجه شده، اما این رشته همچنان یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها برای تحصیلات تکمیلی محسوب می‌شود. تعداد ورودی‌های ‌این رشته در حال حاضر در سطح رکورد است، یعنی نزدیک به ۷.۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ که این تعداد تقریباً ۱.۰۰۰ نفر بیشتر از سال ۲۰۱۲ است. با افزایش تعداد کسب‌کنندگان مدرک A-Level و دریافت کمک‌های مالی توسط دانشگاه‌های بریتانیا برای امکانات آموزشی جدید در ریاضیات، مهندسی و علوم پایه، در سال‌های آینده احتمال افزایش تعداد دانشجوی بیشتری برای این رشته می‌رود. استانداردهای ورودی این رشته بالا است، به‌طوری‌که در جدول امسال میانگین استانداردهای ورودی ۶ دانشگاه بیش از ۵۵۰ گزارش شده‌است. این حقیقت را نیز نباید فراموش کرد که بیشتر داوطلبین موفق در دانشگاه‌های برتر دارای ۲ مدرک A-Level در‌ این درس و دو یا چند درس دیگر بوده‌اند. جدول این رشته بازه گسترده‌ای از استانداردهای ورودی دانشگاه‌های مختلف را پوشش می‌دهد، ۱۴ دانشگاه (در مقایسه با ۱۱ دانشگاه سال گذشته) دارای میانگین استاندارد ورودی کمتر از ۳۰۰ گزارش شده‌اند.

صدر جدول سال گذشته به‌طور مشترک در اختیار دانشگاه‌های آکسفورد Oxford و کمبریج Cambridge بود، اما در حال حاضر دانشگاه کمبریج با بالاترین استاندارد ورودی و ثبت بیش از %۹۰ در یکی از دو شاخص اشتغال، برتری خود را در صدر جدول حفظ کرده‌است. دانشگاه ساسکس Sussex دارای بهترین دورنمای شغلی فارغ‌التحصیلی است، درحالی‌که دانشگاه آکسفورد بهترین نتایج را در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا در سال ۲۰۱۴ کسب کرده‌است. دانشگاه سالفورد Salford با تنها ۸ رتبه فاصله با انتهای جدول، در ارزیابی ملی دانشجویی NSS بهترین عملکرد را در شاخص‌های کیفیت آموزش و تجارب دانشجویی کسب کرده‌است.

 دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود