رشته سیاست اجتماعی در انگلستان


6 ماه پیش


رشته سیاست اجتماعی در انگلستان از رکود تقاضا در سال ۲۰۱۴ رها شده، اما هنوز هم نتوانسته به تعداد داوطلبان قبل از اعمال شهریه ۹۰۰۰پوندی خود دست یابد.

اگرچه در سال ۲۰۱۵ تعداد ورودی‌های این رشته %۹ افزایش داشته، اما هنوز هم برای هر ظرفیت در این رشته ۳ داوطلب وجود دارد. در حال حاضر ۳۸ دانشگاه در جدول این رشته وجود دارند (این تعداد ۴تا بیشتر از سال گذشته‌است) و ۹۴ دانشگاه و کالج از سال ۲۰۱۷ دوره‌های این رشته را ارائه خواهند کرد.

استانداردهای ورودی این رشته بسیار پایین است، به‌طوری‌که در سیستم امتیازدهی قدیمی UCAS تنها سه دانشگاه به میانگین بیش از ۴۰۰ امتیاز دست یافته‌اند، و امتیاز یک دانشگاه نیز کمتر از ۲۴۰ گزارش شده‌است. لازم به ذکر است که این آمار مربوط به سال ۲۰۱۴ است، زیرا برای جمع‌آوری اطلاعات جدید تعداد دانشجویان کافی نبوده‌است.

به‌دلیل کاهش نرخ رضایت دانشجویان، مدرسه اقتصاد لندن LSE برای دومین بار طی ۱۵ سال سابقه انتشار این جدول، صدر جدول این دانشگاه را از دست داده‌است. دانشگاه لیدز Leeds با وجود عدم برتری در هیچ یک از شاخص‌های منفرد، صدر جدول این رشته را در اختیار دارد. دانشگاه رده‌نهمی ادینبورو Edinburgh دارای بالاترین استاندارد ورودی در میان سایر دانشگاه‌ها است، دانشگاه رده‌چهارمی ناتینگهام Nottingham از نظر نسبت فارغ‌التحصیلان وارد‌شده به مشاغل حرفه‌ای یا دوره‌های تحصیلات تکمیلی با فاصله بسیار زیاد از سایرین پیشی گرفته‌است. دانشگاه لیورپول هوپ Liverpool Hope در بخش تدریس در ارزیابی ملی دانشجویی NSS به بهترین نتایج دست یافته، و دانشگاه شفیلد هالام Sheffield Hallam بهترین عملکرد را در سازماندهی دوره courses organisation، منابع آموزشی learning resources و رشد شخصی personal development داشته است. به‌طور کلی دانشگاه رده‌سیزدهمی بولتون Bolton، برترین مؤسسه تازه‌تأسیس (تأسیس‌شده پس از سال ۱۹۹۲) است.

از نظر اشتغال‌به‌کار فارغ‌التحصیلان در سطح ملی این رشته در ۵ رتبه انتهایی جدول قرار داشته و بیش از یک‌سوم از فارغ‌التحصیلان این رشته کار خود را در مشاغل سطح پایین شروع کرده‌اند. این نکته در جدول این رشته نیز منعکس شده‌است، به‌طوری‌که در ۹ دانشگاه از ۳۸ دانشگاه کمتر از نیمی از فارغ‌التحصیلان وارد مشاغل حرفه‌ای شده یا ادامه تحصیل می‌دهند. این شاخص در مقایسه با شاخص دستمزد شروع‌به‌کار در مشاغل حرفه‌ای این رشته امتیاز بهتری را کسب کرده‌است، هرچندکه در سال ۲۰۱۵ میانگین دستمزد ۲۰.۶۰۰پوندی این رشته در میان ۵۰ رتبه برتر جدول قرار داشته‌است.دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود