• تحصیل در رشته هوا فضا انگلستان

    هوافضا یکی از رشته های بسیار جذاب علوم مهندسی است. اگه بخواهیم کمی دقیق تر شویم قدمت این رشته در دنیا به قرن ۱۸ و ۱۹ و زمانی که علاقه مندان به پرواز فهمیدند که طراحی وسیله ای که قابل پرواز باشه و براحتی کنترلش کنند همچین کار راحتی نیست و نیاز به انجام محاسبات ریاضی داره و این کار باید علمی انجام بشه. همین موضوع به تدریج باعث شد تا به هوافضا به عنوان یک علم نگاه بشه

    رشته هوا وفضا درانگلستان همانند دیگر کشورهای دنیا جز سرآمد رشته های تحصیلی جهت فراهم ساختن آینده ای بسیار روشن در سرتاسر دنیا محسوب میشوند . مهندسی هوا وفضا شامل تحقیق و توسعه هواپیما و فن آوری های مرتبط با آن است و به مواردی از قیبل مهندسی هوانوردی، وسایل نقلیه جوی ولوازم جانبی هواپیما توجه دارد

    مهندسي هوافضا مجموعه‌اي از علوم و توانايي‌هاي علمي و عملي در زمينه تحليل، طراحي و ساخت وسايل پرنده‌ نظير هواپيماها، چرخ‌بال‌ها، گلايدرها، موشك‌ها و ماهواره‌ها است

    میانگین حقوق اولیه فارغ تحصیلان در رشته هوافضا بین ۲۲,۷۶۱£ – ۲۸,۸۲۱£ (۱۱۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان ) در سال می باشد

    دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته ی هوا فضا در انگلستان را دارند می بایستی ابتدا دوره ی ۲ ساله ی (ای-لول) و یا دوره یک ساله (فاندیشن) را در کالج های انگلستان بگذرانند تا بتوانند در رشته ی مهندسی هوا فضا جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس اقدام کنند

    داوطلب باید حداقل ۷۰٪ از نمره و معدل را در آخرین مقطع تحصیلی خود کسب کرده باشد *
    به طور مثال اگر در مدارس ایران تحصیل می کنید باید حداقل نمره ۱۴ از معدل در آخرین مقطع تحصیلی خود کسب کرده باشید

    آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی *

    اگر سطح زبانی شما ضعیف است احتیاج هست که سال اول رو به صورت فشرده زبان بخوانید و پس از کسب مهارت لازم, به دوره ی اصلی خود وارد شویدمعرفی یک نفر در انگلستان بعنوان قیم در هنگام تحصیل, درصورتی که متقاضی نتواند کسی را در انگلستان بعنوان قیم معرفی نماید، موسسه پیوند ترتیبات لازم را برای تعیین قیم قانونی انجام می دهد

    12 ماه پیش

  • رشته باستان‌شناسی آزمایشگاهی در انگلستان

    باستان‌شناسی آزمایشگاهی ( در این رشته دانشگاهی دانشجویان در رابطه با اقدامات تحقیقی، اجرا و نظارت و بررسی صحنه حادثه، جمع‌آوری شواهد فیزیکی و تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی شواهد و دفاع از شهادت خواهند آموخت.) از منظر حقوق دریافتی پایه در مشاغل حرفه‌ای در میان سه رشته انتهای جدول قرار دارد، اما چهل و سه درصد از فارغ‌التحصیلان این رشته تحت هیچ شرایطی این سطح از اشتغال را تجربه نخواهند کرد. برخی از آن‌ها به دنبال پیشرفت‌های شغلی نبوده، و برخی دیگر به‌خوبی به این امر آگاهی دارند که دستمزد باستان‌شناسان بالا نیست.

    مدرک باستان‌شناسی بازنشستگان و دانشجویان جوان‌تر را به خود جذب می‌کند. با این حال این رشته در میان چند رشته محدودی قرار دارد که از آخرین نظرسنجی انجام‌شده کاهش سطح دستمزد را تجربه کرده‌است. تنها چهارصد و پنجاه و پنج دانشجو در سال ۲۰۱۵ تحصیل خود را در این رشته آغاز کرده‌اند، که این رقم تنها کمی بیشتر از سال گذشته است. با این وجود هنوز هم تعداد متقاضیان این رشته به نرخ پیش از اعمال هزینه نه هزار پوندی خود نرسیده‌است. اما تعداد دو هزار و دویست متقاضی در سال ۲۰۱۵ کمی بهتر از این تعداد در سال ۲۰۱۴ بوده‌است.

    شش دانشگاه برتر در این جدول همان شش دانشگاه برتر سال‌های گذشته‌اند، با این تفاوت که دانشگاه دورهام Durham با تفاوت تنها کسری از یک امتیاز فاصله خود را با دانشگاه کمبریج Cambridge کم کرده‌است. دانشگاه کمبریج دارای بالاترین الزامات و امتیازهای ورودی است، درحالی‌که دانشگاه داندی Dundee توانسته است بهترین نتایج را در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا ۲۰۱۴ به دست آورد. دانشگاه د مونتفورت De Montfort در جایگاه بیست و یکمی جدول تنها دانشگاهی است که شاهد اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان و ادامه تحصیل بیش از هشتاد و پنج درصد از دانشجویان خود بوده‌است. نام دانشگاه‌های منچستر Manchester و کاونتری Coventry با بالاترین میزان رضایت از کیفیت تدریس گره خورده، درحالی‌که دانشگاه دربی Derby در جایگاه سی و دومی جدول به بهترین نتایج در سایر بخش‌های ارزیابی ملی دانشجویان دست یافته‌است.

    هیچگونه الزامات و امتیازات خاصی برای ورود به این رشته وجود ندارد، اما رشته‌های علوم پایه، تاریخ و جغرافیا مرتبط در نظر گرفته می‌شوند. تعداد فزاینده دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته باستان‌شناسی آزمایشگاهی موجب گستردگی نمرات ورودی متقاضیان این رشته شده‌است، این گستردگی شامل امتیازات کمتر از دویست و پنجاه تا پانصد و پنجاه می‌شود. در جدول اتحادیه دانشگاه‌های این رشته در سال ۲۰۱۵ تنها هشت دانشگاه در میان پنجاه و شش دانشگاه موفق به کسب بیش از چهارصد امتیاز شده‌اند. بیش از یک‌چهارم از تمام باستان‌شناسان آزمایشگاهی در مقطع تحصیلات تکمیلی، به‌صورت تمام‌وقت یا نیمه‌وقت، به ادامه تحصیل پرداخته و تقریباً یک‌سوم از آنان در مشاغل غیرحرفه‌ای مشغول به کار شده‌اند.

     

     

    12 ماه پیش

  • رشته جرم شناسی در انگلستان

    جرم‌شناسی یکی از جدیدترین رشته‌هایی است که اخیراً به جدول مجزا و تخصصی رشته‌های دانشگاهی افزوده شده‌است، داده‌های مربوط به این رشته پیش از این در جدول جامعه‌شناسی و حقوق ارائه می‌شدند. افزایش تقاضا برای تحصیل در این رشته رتبه‌بندی مجزای آن را توجیه کرده‌است. در حال حاضر، بیش از صد و سی دانشگاه و کالج این رشته را البته گاهی در قالب یک مدرک علوم اجتماعی ارائه می‌دهند. تعداد دانشجویان حدود نیمی از این تعداد دانشگاه و کالج برای ورود به جدول اتحادیه دانشگاه‌ها کافی است. این جدول بر اساس حدود سه هزار و هفتصد دانشجوی بیست و یک ساله و کوچکتر است. داده‌های فارغ‌التحصیلی این رشته تنها مربوط به سال ۲۰۱۵ است.

    دانشگاه یورک York یکی از پیشگامان ارائه‌دهنده رشته جرم‌شناسی است، و علی‌رغم اینکه در هیچ‌یک از شاخص‌های مستقل جدول رده‌بندی امتیاز بالایی ندارد، جایگاهی در صدر جدول را به تصرف خود درآورده‌است. دانشگاه گلوسسترشایر (Gloucestershire) تنها دانشگاهی است که از منظر تدریس، بازخورد و حمایت تحصیلی به رضایت نود درصدی دانشجویانش دست یافته و در بخش تجارب دانشجویی موفق به جلب رضایت نود و پنج درصدی دانشجویان را شده‌است. با این حال، این دانشگاه به‌دلیل عدم ارائه آثار پژوهشی اساتید و دانشجویانش به سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا در سال ۲۰۱۴ REF به رتبه‌ای بهتر از بیست و پنج در جدول دست نیافته‌است

    . دانشگاه رده دومی کنت Kent در REF موفق به کسب بالاترین امتیاز شده‌است، و این در حالی است که دورهام Durham دارای بالاترین استاندارد ورودی و یکی از دو دانشگاه دارای بیش از چهارصد امتیاز ورودی است. برخی دانشکده‌ها دارا بودن مدرک A-level در رشته‌های جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را شرط پذیرش برای این رشته اعلام کرده‌اند. اما جدا از این مورد و احتمالاً مدرک GCSE در ریاضی به‌دلیل وجود آمار در میان دروس ارائه‌شده این رشته، دارا بودن صلاحیت ورودی خاصی برای رشتة جرم‌شناسی لازم محسوب نمی‌شود.

    دانشگاه دورهام به اعتقاد هفتاد و پنج درصد از فارغ‌التحصیلان سال ۲۰۱۵ این دانشگاه تنها مقصد مطمئن برای ادامه تحصیل در این رشته بوده‌است. این رقم برای هشت دانشگاه از پنجاه و سه دانشگاه درون جدول کمتر از چهل درصد است. از منظر اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان، جرم‌شناسی در میان سه رتبه انتهای جدول قرار دارد، که این امر تا حد زیادی به این دلیل است که بیش از چهل درصد از فارغ‌التحصیلان این رشته کار خود را در مشاغلی بسیار سطح پایین شروع می‌کنند. رتبه این رشته در جدول دستمزدها کمی بهتر شده‌، اما هنوز هم در میان ده رتبه انتهایی جدول است. بیشتر فارغ‌التحصیلان رشته جرم‌شناسی در نهایت در نیروی پلیس، خدمات زندان، وزارت کشور، دفاتر خیریه و حقوقی مشغول به کار می‌شوند.

    about 4 سال ago

  • دانشگاه کیلی

    درباره دوره:

    دوره کارشناسی ارشد حسابداری و مدیریت مالی، یک آزمایش دقیق از نظریه های اصلی حسابداری و مدیریت مالی ارائه می دهد که با طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی عملی همراه است. شما با استفاده از منابع داده حرفه ای مانند پلتفرم خدمات حرفه ای بلومبرگ و DataStream می توانید با اعتماد به نفس با مسائل حسابداری کمی و کیفی و امور مدیریت مالی و مطالعات موردی کار کنید.

     

    این برنامه توسط انجمن حسابداران خبره  (ACCA) و از حسابداران مدیریتی      (CIMA)  مورد تایید قرار گرفته است. همچنین این دانشگاه یک دوره آموزشی بلومبرگ را برای شما فراهم می کند که می توانید دوره مفهوم بازار Bloomberg را تکمیل کنید.

    در هسته اصلی خود ، کارشناسی ارشد حسابداری و مدیریت مالی قصد دارد تا پایه و اساس محکمی را برای توسعه مهارت های نظری و فنی در تعدادی از موضوعات از جمله حوزه های معاصر مانند حسابداری مدیریت چند ملیتی ، حاکمیت شرکت ها و پایداری ، مدیریت عملکرد ، گزارشگری مالی بین المللی ، مالی فراهم کند.

    این برنامه درک جدی از محیط تجارت بین المللی و چالش های آینده با مشکلات مربوط به حسابداری و مدیریت مالی در جهان واقعی و راه حل های کارآمد آنها ایجاد می کند.

     

    نمونه هایی از فارغ التحصیلان دوره در حال حاضر مشغول به کار به عنوان افسر امور مالی در پردیس Birmingham، یک حسابرس فارغ التحصیل با Grant Thorntonدر منچستر ، به عنوان دانشجوی دکتری ، یا کار در دوره های ACCA / CIMA است.

    آیلتسی که برای این رشته در این دانشگاه نیاز است آیلتس 6/5 و حداقل 5/5 در هر مهارت و شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی 16/250 پوند می باشد.

    اسامی تیم حسابداری،مالی و مدیریت:

    Dr Akrum Helfaya

    Dr Xiaoying Li

    Mrs Tracy Clewlow

    Dr Carola Weissmeyer

    Dr Colin Rigby

     

    about 5 سال ago

  • university of york

    پیشرفت چشمگیر دانشگاه یورک (University of York) در شاخص رضایت دانشجویی (کیفیت آموزش، بازخوردها و پشتیبانی تحصیلی) نیز برای جلوگیری از سقوط دوپله‌ای این دانشگاه در جدول اتحادیه دانشگاه‌ها کافی نبوده‌است. لازم به ذکر است که این دانشگاه در شش مورد از هفت شاخص دیگر نیز موفق به کسب امتیازات مناسبی نشد.

    پیش از این نیز دانشگاه یورک درساز و کار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا در سال ۲۰۱۴ عرصه را به رقیبانش واگذار کرده بود، چراکه نسبت به اکثر دانشگاه‌های پیشرو، شمار کمتری از آثار پژوهشی اعضای هیئت‌علمی‌اش را به این سازوکار ارسال کرده بود. با این وجود بیش از ۸۰درصد از آثار پژوهشی اعضای هیئت‌علمی‌اش دارای جایگاهی جهانی و اعتباری بین‌المللی ارزیابی شده و این دانشگاه به‌لحاظ تأثیر آثار پژوهشی‌اش در شمار ده دانشگاه برتر قرار گرفته‌است.

    هشت گروه آموزشی این دانشگاه در حوزه‌های موضوعی خود در شمار پنج گروه آموزشی برتر رتبه‌بندی شده و این موضوع باعث شده دانشگاه یورک چه به‌لحاظ کلی و چه به‌لحاظ کیفیت آثار پژوهشی در شمار بیست دانشگاه برتر باقی مانده‌است.

    این دانشگاه در نزدیکی مرکز شهر تاریخی یورک قرار داشته و گروه‌های آموزشی باستان‌شناسی و مطالعات قرون وسطی این دانشگاه در ساختمانی کهن مستقر شده‌اند. تمامی دانشجویان این دانشگاه در یکی از نُه کالجی که با تفاوت‌های اندکی از هم متمایزند، در دو پردیس متصل به‌هم، مشغول به تحصیل‌اند.

    این دو پردیس، نقش‌های اجتماعی و آکادمیک را توأمان به دانشجویان ارائه داده و شبکه‌ای از حمایت‌های تحصیلی، رویدادها و فعالیت‌ها را برایشان ایجاد کرده‌اند. برخی گروه‌های آموزشی سازمان اداری مختص‌به‌خود را داشته، اما جامعه دانشجویی این دانشگاه از رشته‌ها، مقاطع سنی و جنسیت‌های متفاوتی تشکیل یافته‌است.

    دانشگاه یورک باتوجه‌به فضای فیزیکی محدود خود و در پی توسعه توانایی‌های پژوهشی و پاسخ به درخواست‌های روبه‌افزایش محل اسکان که تعداد دانشجویان را به میزان ۵۰درصد افزایش خواهد داد، بودجه‌ای ۷۵۰میلیون‌پوندی را به سرمایه‌گذاری در این زمینه اختصاص داده‌است.

    پروژه‌های توسعه‌ای اخیر شامل احداث ساختمان‌های پژوهشی و آموزشی برای رشته‌های زیست‌شناسی، شیمی و مطالعات محیطی، و نیز یک مرکز آموزش و یادگیری بینا‌دپارتمانی cross-departmental teaching می‌شود. این روند با افتتاح مرکز آموزشی پیازا Piazza شامل یک سالن سخنرانی ۳۵۰نفره و بیش از ۳۰ فضای آموزشی تغییرپذیر در سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت.

    دانشگاه یورک در راستای گسترش مهارت انتقال‌پذیری دانشجویان students’ transferable skill و ارتقای نرخ اشتغال‌به‌کار فارغ‌التحصیلان، به ارائه برخی برنامه‌های جدید پرداخته‌است. سالانه بیش از ۴۰۰ کارفرما از این دانشگاه دیدن کرده و به ارائه کارگاه‌ها، سمینار، و رویدادهای شبکه‌ای networking events می‌پردازند.

    بسیاری از این کارفرمایان فارغ‌التحصیلان همین دانشگاه بوده‌اند که اکنون در جایگاه‌های مهم صنایع مختلف بریتانیا مشغول‌ به کارند. تأمین هزینه‌های دوره‌های کارآموزی دانشجویان بر عهده اداره کارآموزی دانشجویی (the Student Internship Bureau (SIB است. لازم به ذکر است. بسیاری از رشته‌های این دانشگاه با کارورزی و کاریابی صنعتی همراه‌اند.

    دانشجویان این دانشگاه هم‌چنین می‌توانند از فرصت حضور در جایزه یورک York Award بهره ببرند. این جایزه به پیشرفت‌های دانشجویی توجه نشان داده و موفقیت‌های آنان در تجارب کاری و فعالیت‌های داوطلبانه را شناسایی می‌کند.

    سالانه بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی دانشگاه یورک ذیل فعالیت‌های داوطلبانه، به کار در مدارس، سازمان‌های محیطی، و نیز حمایت از سازمان‌های خیریه و بنگاه‌های اجتماعیSocial enterprise  می‌پردازند. این دانشگاه نخستین دانشگاه بریتانیایی است که با بهره‌گیری از یک وبسایت سرمایه‌گذاریِ جمعی، به دانشجویان در تأمین بودجه پروژه‌های شخصی خود کمک می‌کند.

    این دانشگاه در ارزیابی‌های اخیر به‌لحاظ تعداد دانشجویان فارغ‌التحصیل از مدارس دولتی و دانشجویان مناطق محروم از تحصیلات دانشگاهی جایگاه مناسبی را به دست آورده‌است. اما متأسفانه این نکته در مورد دانشجویان مقطع کارشناسی طبقه کارگر جامعه صدق نمی‌کند.

    استاد راهنمای مخصوص هر دانشجو رفاه دانشگاهی و فردی او را تحت‌نظر داشته و در طول دوره تحصیلی در زمینه‌هایی همچون شهریه دوره‌های آموزش زبان‌های خارجی و ریاضیات و مراکز مهارت‌های خواندن و نوشتن از او حمایت می‌کند.

    امکان استفاده از خدمات رایگان اینترنت پرسرعت در مرکز شهر یورک و سرویس امانت لپ‌تاپ در کتابخانه اصلی دانشگاه و کتابخانة کینگز مانور king’s Manor برای دانشجویان فراهم شده‌است. این دانشگاه که از سال ۲۰۱۲ در شمار دانشگاه‌های گروه راسل قرار گرفته، در حال گسترش فرصت‌های برون‌مرزی برای دانشجویان خود است.

    مراکز تحصیل بین‌المللی و مدارس تابستانه در دانشگاه‌های همکار برگزار شده، و مرکز برنامه‌های جهانی Center for global programmes در راستای گسترش طرح‌های تحصیل برون‌مرزی و انتقال دانشجو فعالیت می‌کند. مشارکت در برخی از اشکال پویایی بین‌المللی در سه سال اخیر رشد بیشتری داشته و از %۴ به %۱۰ افزایش یافته‌است. دانشگاه یورک تعداد روبه‌افزایشی از کمک‌هزینه‌های مسافرتی و تحصیل در خارج از کشور را برای دانشجویان تدارک دیده‌است.

    زندگی اجتماعی پویا و پرنشاطی در پردیس‌های این دانشگاه در جریان است. ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی، روزنامه‌ها و مجلات دانشجویی در این پردیس‌ها به فعالیت مشغول‌اند. مرکز انجمن‌های دانشجویی این دانشگاه از ۱۸۰ گروه تشکیل شده و همة حوزه‌ها و موضوعات، از تردستی گرفته تا موسیقی جاز را شامل می‌شود، این مرکز هم‌چنین از ۶۳ تیم ورزشی دانشجویی نیز حمایت می‌کند.

    امکانات ورزشی این دانشگاه که شامل یک سالن رقص و چهار سالن ورزشی می‌شود مناسب ارزیابی شده‌اند. دهکده ورزشی ۱۲میلیون‌پوندی یورک نیز دارای استخری ۲۵متری، استخر آموزشی، باشگاه بدن‌سازی ۱۰۰دستگاهی، یک زمین استاندارد فوتبال، و سه زمین فوتبال five-a-side است.

    تنها میدان سرپوشیده دوچرخه‌سواری شهر یورکشایر، شامل پیست یک‌کیلومتری دوچرخه‌سواری، و یک پیست قهرمانی، متعلق به دانشگاه یورک است. امکانات و تجهیزات ورزش‌های تنیس و اسکواش نیز به‌سازی شده و مبلغ سی‌هزار پوند نیز برای تأمین مربی این دو رشته ورزشی هزینه شده‌است.

    رویدادهای فرهنگی بسیاری در این شهر و در پردیس‌های این دانشگاه برگزار می‌شود. یورکشایر هم‌چنین دارای مراکز عمومی و فضاهای موسیقی معروف بسیار است. فستیوال ایده‌ها که به‌صورت رایگان توسط دانشگاه یورک برگزار می‌شود، در نوع خود بزرگ‌ترین فستیوال بریتانیا به شمار می‌رود.

     

     

    about 5 سال ago

  • معرفی دانشگاه Southampton

    دانشگاه Southamptonدر  شهر  Southampton انگلستان است.  این دانشگاه عضو گروه تحقیقاتی راسل در بریتانیا است.

    تاریخچه ی این دانشگاه به تاسیس  موسسه هارتلی در سال ۱۸۶۲  توسط هنری رابینسون هارتلی برمی گردد.

    در سال ۱۹۰۲ این موسسه با دریافت مدارجی از سوی دانشگاه لندن  به دانشگاه هارتلی گسترش یافت. در ۲۹ آوریل سال ۱۹۵۲، این موسسه با دریافت امتیاز سلطنتی به عنوان دانشگاه مستقل Southampton شناخته شد و اجازه اعطای مدارک خودش را کسب کرد.

    در حال حاضر دانشگاه Southampton دارای ۱۷۴۸۵ دانشجوی کارشناسی و ۷۳۹۰ دانشجوی کارشناسی ارشد است .

    در ۲۹ آوریل ۱۹۵۲، ملکه الیزابت دوم، با اعطای امتیاز  سلطنتی به دانشگاه ایالتی  Southampton که برای اولین بار در دوران سلطنتش به یک دانشگاه اهدا شد، اجازه داد تا  این دانشگاه مدارک تحصیلی خود را ارائه دهد.