معرفی دانشگاه سافولک در انگلستان
سافولک از برترین دانشگاههای انگلستان برای تحصیل در انگلستان  است که در سال 2007 افتتاح شد و در نوامبر سال 2015 توانست بطور مستقل به ارائه رشته های دانشگاهی بپردازد.

شورای خصوصیPrivy Council  نیز پس از مدتی استقلال این پردیس دانشگاهی را به رسمیت پذیرفت. هرچند دو مؤسس اولیه این دانشگاه هم‌چنان با این دانشگاه همکاری می‌کنند، اما سافولک امروز کاملاً مستقل عمل کرده و برای نخستین بار به‌طور مستقیم از بودجه‌های دولتی بهره می‌برد.

دانشگاه سافولک در پی نیل به این اهداف است که در پنج سال پیشِ رو زیرساخت‌های خود را گسترش داده، جایگاه علمی خود را ارتقا بخشیده و هم‌چنین به‌لحاظ مالی به شرایط پایداری برسد.

امید می‌رود که این دانشگاه با افزایش جمعیت دانشجویی (نه تنها از همان منطقه، بلکه از دیگر مناطق و حتی خارج از کشور) به یک دانشگاه مؤثر و بانفوذ اجتماعی  برای تحصیل در انگلستان Community Impact تبدیل شود. ریچارد لیستر Richard Listar به‌عنوان معاون این دانشگاه امیدوار است که گسترش این دانشگاه تا سال ۲۰۲۰ به‌ویژه با افزایش تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی از ۴۶۰۰ دانشجو به ۷۰۰۰ دانشجو، سالانه سی‌میلیون پوند به اقتصاد محلی کمک کند.