رشته هنر در طراحی انگلستان


5 ماه پیش


تعداد افراد واردشده به رشته هنر و طراحی در انگلستان در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ثبت یک رکورد بود و تقریباً به سطح بالای قبل از اعمال هزینه نه هزار پوندی خود نزدیک شد. رشته طراحی که همواره یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای دانشجویان بوده بیش از نوزده هزار ثبت‌نامی داشته، این تقاضا در سال ۲۰۱۶ نیز همچنان با رشد قابل‌توجهی همراه بوده‌است. این نکته در مورد رشته هنرهای زیبا نیز با بیش از بیست و پنج هزار متقاضی و نزدیک به پنج هزار پذیرش صدق می‌کند.

به‌رغم این واقعیت که این رشته‌ها همیشه از منظر اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان و حقوق و درآمد در سطوچ پایین جدول قرار دارند، تنها رشته پرستاری توانسته‌است متقاضیان بیشتری نسبت به رشته و طراحی جذب کند. رشته هنر و طراحی در انگلستان از منظر تعداد فارغ‌التحصیلان وارد شده به بازار کار یا متمایل به ادامه تحصیل، فاصله کمی با ده رشته انتهای جدول دارند و از منظر حقوق‌های دریافتی پایه در میان پنج رشته انتهای جدول قرار دارند. با این حال هنرمندان و طراحان این نکته را پذیرفته‌اند قبول که برای یافتن راه خود در مسیر شغلی، احتمالاً مجبورند در ابتدای شروع کار خود دوره‌ای از کارآموزی را با حقوق پایین بگذرانند.

اغلب دوره‌های هنر و طراحی در دانشگاه‌های جدیدالتأسیس (تأسیس‌شده پس از سال ۱۹۹۲) از جمله چند دانشگاه تخصصی هنر ارائه می‌شوند، با این حال دانشگاه‌های قدیمی‌تر سیزده جایگاه اول این جدول را به خود اختصاص داده‌است. دانشگاه نیوکاسل Newcastle برای اولین بار با به دست آوردن امتیازاتی عالی موفق شده از جایگاه چهارم به صدر جدول راه پیدا کند. دانشگاه آکسفورد Oxford صدرنشین سال گذشته، بالاترین استانداردها و امتیازات ورودی را دارد. دانشگاه وینچستر Winchester که به‌دلیل وارد نشدن به سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا ۲۰۱۴ جایگاهی در میان چهل رتبه برتر جدول دارد، بهترین چشم‌انداز فارغ‌التحصیلی را در میان سایر دانشگاه‌ها داراست. فقط پانزده دانشگاه در میان هشتاد و دو دانشگاه میانگین چهارصد امتیاز یا بیشتر را کسب کرده‌اند، اما استدلال اکثر هنرمندان این است که امتیازات ورودی برای این رشته نسبت به سایر رشته‌ها از اهمیت کمتری برخوردار بوده، و گزینش رشته هنر و طراحی در انگلستان عمدتاً بر اساس کیفیت نمونه‌کارهای متقاضیان انجام می‌پذیرد و بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی از طریق دوره‌های یک‌ساله فاندیشن ( Foundation ) هنر وارد این رشته می‌شوند.

دانشگاه ابریستویث Aberystwyth از منظر تدریس، بازخورد و حمایت‌های دانشگاهی موفق به جلب بیشترین میزان رضایت در میان دانشجویان خود شده‌است و در نتیجه عملکرد کلی خود در ارزیابی ملی دانشجویان چهل رتبه صعود را در جدول تجربه کرده‌است. دانشگاه ورکستر Worcester به‌رغم دارا بودن جایگاهی در میان چهل رتبه برتر جدول، فقط در بخش رضایت دانشجویان از تجارب دانشجویی موفق به کسب بهترین امتیاز در جدول شده‌است.

برترین دانشگاهها در رشته هنر در انگلستان

  1. دانشگاه نیوکاسل (NEWCASTLE UNIVERSITY)
  2. دانشگاه کالج لندن (UNIVERSITY COLLEGE LONDON)
  3. دانشگاه آکسفورد ( UNIVERSITY OF OXFORD )
  4. دانشگاه لیدز ( LEEDS UNIVERSITY )
  5. دانشگاه لافبورو  (LOUGHBOROUGH UNIVERSITY ) 
  6. دانشگاه کنت (UNIVERSITY OF KENT)
  7. دانشگاه لنکستر (LANCASTER UNIVERSITY)
  8. دانشگاه گلاسکو (UNIVERSITY OF GLASGOW)
  9. دانشگاه برونل لندن ( BRUNEL UNIVERSITY LONDON)
  10. دانشگاه ریدینگ (UNIVERSITY OF READING)
    


دیدگاه خود را ثبت کنید

کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود

ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود